fbpx

Zalety pracy spedytora

Zalety pracy spedytora

Praca spedytora jak każda inna, ma swoje wady i zalety. Jest to praca, którą możesz tak samo kochać jak i nienawidzić. W dzisiejszym wpisie poruszymy dobre strony pracy w spedycji. Czyli za co lubimy swoją pracę i co za tym idzie, nie planujemy jej zmieniać.

Zarabiaj tyle ile chcesz!

Uwierzcie, że nie jest to nic nieznaczący tytuł. Praca jako spedytor może wiązać się z naprawdę fajnymi zarobkami. Bartek w jednym z pierwszych wpisów wspomniał o średniej płacy w tym zawodzie (4 900 brutto, czyli 3 481 na rękę), jednak jest ona naprawdę bardzo zróżnicowana. Najlepsi potrafią zarobić kilkanaście tysięcy złotych. Większość spedycji rozlicza pracę na zasadzie podstawa + prowizja. Podstawa jest naprawdę różna, w zależności od doświadczenia danego pracownika. Osoby zaczynające pracę muszą jednak liczyć się z podstawą w granicach najniższej krajowej (sam również tak zaczynałem). No i teraz najważniejsze, czyli prowizja. Jej wysokość zależy już tylko i wyłącznie od naszego zaangażowania, doświadczenia i szczęścia (często również od znajomości). Ale w przypadku osób, które dopiero zaczynają najważniejsze jest zdecydowanie zaangażowanie. Co do wysokości prowizji to jest ona już kwestią indywidualną każdej firmy.

Możliwość pracy z każdego miejsca na świecie

Do pracy potrzebujemy telefonu, laptopa i stałego dostępu do internetu. Czyli coś, bez czego większość ludzi nie wyobraża sobie obecnie życia. Oczywiście można dyskutować o produktywności pracy w domu i biurze. Jednak pewnie niejedna osoba chciałaby wstać z łóżka, zaparzyć kawę i nie wychodząc z domu zacząć pracę. W spedycji – chociaż nie jest to powszechne – taka możliwość istnieje. Wszystko zależy od polityki firmy i relacji z pracodawcą.

Praca, w której nie będziesz narzekać na nudę

Przychodząc do pracy nie wiesz czego możesz się spodziewać, codziennie czekają Cię nowe wyzwania. Możesz dopiąć wszystko na ostatni guzik, a mimo to mieć opóźnienie z powodu zbyt długiego załadunku, rozładunku czy nieoczekiwanej awarii auta. Codziennie masz okoliczności do poznania nowych ludzi, czy to przewoźników czy klientów. Dodatkowym atutem tej pracy jest to, że możesz współpracować z klientami z całej Europy, co daje możliwości jeszcze szybszego rozwoju. Transport jest tak obszernym tematem, że codziennie jesteśmy w stanie uczyć się czegoś nowego.

Poczucie spełnienia i satysfakcja z tego co robisz

Czasami są takie zlecenia czy transporty, przy których trzeba naprawdę się nagimnastykować, żeby „zadowolić” klienta i zrealizować cały transport bez jakiejkolwiek wtopy. Są zlecenia gdzie z dokumentów na załadunku kierowca dowiaduje się, że ma jechać w całkowicie inne miejsce niż było to początkowo planowane. Również transporty z kilkoma, albo co lepsze z kilko nastoma rozładunkami. Wystarczy jedno opóźnienie lub pomyłka, żeby narobił się niezły kocioł. Jednak gdy towar pojawia się w miejscu docelowym bez żadnych problemów albo gdy potrafimy stanąć na wysokości zadania i szybko sobie z nimi poradzić, wówczas naprawdę przynosi to ogromną satysfakcję!

Oczywiście praca spedytora, to nie tylko zalety, są również wady. Ale o tym napiszemy w kolejnym wpisie 🙂

Bądź zawsze na bieżąco!

Magazyn Transportowy

Podsumowanie najważniejszych informacji z branży TSL, informacje o zmianach w przepisach, dostęp do artykułów od naszych ekspertów, a także przypomnienia o aktualnych zakazach. Wszystko to prosto na Twoją skrzynkę w każdy czwartek!

Najnowsze wpisy

Rodzaje ubezpieczeń w transporcie drogowym

Współczesny rynek transportowy, z jego niezliczonymi ryzykami , wymaga solidnych rozwiązań ubezpieczeniowych. Przedsiębiorstwa transportowe i spedycyjne są codziennie narażone na szereg niebezpieczeństw, od wypadków, przez