fbpx

Promy, mosty i tunele [ Elementarz spedytora]

Auta jeżdżące po Europie niejednokrotnie muszą pokonywać na swojej trasie mosty i tunele lub korzystać z przepraw promowych. Część mostów lub tuneli jest bezpłatna jednak za korzystanie z pozostałych, o których wspomnimy w artykule są pobierane opłaty. Planując trasę przejazdu lub wyceniając koszt transportu musimy uwzględnić dodatkowe koszta wynikające z konieczności skorzystania z mostu , tunelu czy też promu. 

Płatne mosty

Szwecja – Øresund Bridge

Szwecja – Storebæltsforbindelsen

Portugalia – Ponte Vasco da Gama

Portugalia – Ponte 25 de Abril

Niemcy – Fehmarnsundbrücke (Most Fehmarnsund) 

Francja – Tancarville Bridge 

 

Płatne tunele

Francja – Włochy, Tunnel du Mont-Blanc 

Francja – Tunnel Prado Carénage 

Francja – Wielka Brytania –  Eurotunel

Andora – Francja – Túnel d’Envalira 

Austria – Felbertauerntunnel 

Szwajcaria – Grand-Saint Bernard Tunnel

Hiszpania – Túnels de Vallvidrera 

Hiszpania – Túneles de Artxanda 

Hiszpania – Túnel del Cadí 

Hiszpania – Tunnel d’Aragnouet 

 

Promy, jak zacząć  i gdzie szukać informacji dotyczących przepraw promowych ?

Po pierwsze musisz wiedzieć: Skąd chcesz wypłynąć? Dokąd płyniesz? Dodatkowo będziesz potrzebować całkowitą długość pojazdu, ponieważ przeważnie cena przeprawy promowej uzależniona jest od długości pojazdu. Ile osób będzie się przeprawiało? Warto wiedzieć, że na niektórych trasach operator nalicza dodatkowe opłaty za drugiego kierowcę.
Najprostszym sposobem jest kontakt z agentami zajmującymi się bookingiem przepraw promowych lub bezpośrednio z aramtorem. Poniżej kilka propozycji stron, na których można uzyskać informacje o przeprawach, których poszukujemy.

https://promy24.com/
https://promy.pl/
https://www.unityline.pl/
https://polferries.pl/
https://www.vibsea.com/pl/
https://www.scandlines.pl/

Jeśli korzystacie z innych płatnych mostów lub tuneli, o których nie wspomnieliśmy w artykule , piszcie nazwy w komentarzach – na pewno je dodamy 🙂

 

 

 

Bądź zawsze na bieżąco!

Magazyn Transportowy

Podsumowanie najważniejszych informacji z branży TSL, informacje o zmianach w przepisach, dostęp do artykułów od naszych ekspertów, a także przypomnienia o aktualnych zakazach. Wszystko to prosto na Twoją skrzynkę w każdy czwartek!

Najnowsze wpisy

Podatność transportowa ładunków

W trzecim kwartale 2022 roku Polska nabyła gaz od Nigerii, Kataru, Norwegii i USA. Rodzi się tym samym potrzeba przetransportowania niecodziennego ładunku na dużą odległość.

Czym jest transportochłonność?

Czy wiesz, że za pomocą środków transportu drogowego w 2021 roku przewieziono o 1,7% więcej ładunków niż w 2020 roku? Do grupy najczęściej transportowanych towarów