fbpx

Prasówka – tydzień 47

Wstrzymane kontrole zakazów jazdy dla cystern z paliwem

Federalne Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Cyfrowej (BMVI) oznajmiło, że poprosiło landy aby wstrzymały się z kontrolą zakazów jazdy cystern z paliwem w niedziele i święta.
Cysterny nie muszą przestrzegać zakazu od najbliższej niedzieli.
Wszystko spowodowane bardzo niskim poziomem wody w Renie przez co statki żeglugi śródlądowej nie mogą przewozić wystarczającej ilości paliwa.

 

Protest „żółtych kamizelek”

 

Francuzi są oburzeni rosnącymi cenami paliwa. W ciągu ostatnich 12 miesięcy cena diesla wzrosła o 23 proc. Obecnie litr kosztuje średnio 1,51 euro, osiągając najwyższy pułap od 2000 roku – podaje AFP. Rząd Marcona podniósł podatki o 7,6 eurocenta za litr diesla i 3,9 eurocenta na benzynę. Od stycznia 2019 roku planowane są kolejne podwyżki – o 6,5 centa na diesla i 2,9 centa na benzynę.

Od tygodnia  trwa protest ” żółtych kamizelek”. Protesty objęły cały kraj, zablokowano drogi w ok. 2 tyś lokalizacji w wyniku czego w blisko 80 stacjach na terenie całej Francji brakowało wczoraj paliwa albo w ogóle go nie było (jak np. w departamencie Gard et les Bouches-du-Rhône). Na sobotę “żółte kamizelki” planują natomiast wielką manifestację w Paryżu.

Fot. Twitter/MCKMCK59

Gérard Larcher, szef francuskiego Senatu w wywiadzie dla francuskiej telewizji RTL France oznajmił, że zaproponuje odwołanie podwyżek podatków od oleju napędowego i benzyny.

Kolejne płatne odcinki w Belgii

Wraz z początkiem nowego roku, w regionie flamandzkim zostanie rozszerzona sieć dróg płatnych.

Poniżej odcinki objęte płatnościami:

  • nowy odcinek autostrady A11 (Bruges-Knokke)
  •  N36 z Roulers (R32) do Zarren (N35),
  • N722 z Hasselt (N80) do St Trond (N718).

 

 

 

 

 

 

 

 

Bądź zawsze na bieżąco!

Magazyn Transportowy

Podsumowanie najważniejszych informacji z branży TSL, informacje o zmianach w przepisach, dostęp do artykułów od naszych ekspertów, a także przypomnienia o aktualnych zakazach. Wszystko to prosto na Twoją skrzynkę w każdy czwartek!

Najnowsze wpisy

Czym jest transportochłonność?

Czy wiesz, że za pomocą środków transportu drogowego w 2021 roku przewieziono o 1,7% więcej ładunków niż w 2020 roku? Do grupy najczęściej transportowanych towarów