fbpx

Narzędzia spedytora – sprawdź jak ułatwić sobie pracę

Dzisiejszy artykuł ma luźniejszą formę, ponieważ postanowiliśmy pokazać wam z jakich aplikacji, programów i dokumentów korzystamy w codziennej pracy. Nie przedłużając więc, zaczynajmy!

Planowanie i organizacja transportów

Rzecz podstawowa i najważniejsza w codziennej pracy, to oczywiście wyznaczanie i planowanie tras. Z jakich narzędzi można skorzystać podczas tych czynności?
  • Trafficban – strona na której sprawdzicie wszystkie aktualne zakazy ruchu. Jeżeli przy którymś z zakazów widoczny jest wykrzyknik, oznacza to, że zakaz nie dotyczy całego Państwa, a tylko jej części lub są to jakieś szczególne zakazy. Wówczas po kliknięciu w trzy kropki uzyskamy wszystkie dodatkowe informacje.  
  • Weatheronline – pozwala sprawdzić aktualne warunki drogowe w całej Europie. Po wybraniu interesującego nas regionu wystarczy zaznaczyć pod mapą pogodową opcję „warunki drogowe”. Szczególnie przydatne podczas okresu jesienno-zimowego.
  • Przejścia graniczne – tutaj możecie sprawdzić czas oczekiwania na przejściach granicznych z Białorusią, Ukrainą i Rosją, a także sprawdzić podgląd z kamer na żywo. Czasy oczekiwania na rozpoczęcie odprawy aktualizowane są 8 razy na dobę. Uzupełnieniem jest – aplikacja mobilna.
  • Mapy kodowe – już jakiś czas temu przygotowaliśmy dla was mapy kodowe dla całej Europy. Wystarczy wybrać interesujące was Państwo i mapa zostanie automatycznie pobrana.

Konwencje i ustawy

Tutaj sprawa jest bardzo prosta, ponieważ na naszej stronie znajdziecie wszystkie najważniejsze konwencje i ustawy. Link – konwencje i ustawy.

Promy, mosty i tunele

Podobnie jak wyżej, przygotowaliśmy dla was szacunkowe koszty najważniejszych promów, mostów i tuneli, cennik znajdziecie tutaj – promy, mosty i tunele. Oczywiście ceny mogą się delikatnie różnić, np. niektóre firmy mogą mieć wypracowane tańsze stawki. Nie są one przez nas aktualizowane na bieżąco, lecz do wstępnej wyceny dla klienta jak najbardziej się przydadzą.

Planowanie zadań

  • Nozbe – czyli aplikacja do planowania i organizacji zadań w ciągu dnia. Jest darmowa i skuteczna dzięki możliwości synchronizacji pomiędzy wieloma urządzeniami. Dostęp do listy zadań możliwy jest jednocześnie z telefonu, służbowego laptopa i domowego komputera.

Social media i YouTube

  • Kill News Feed usunie całą tablice na facebooku, dzięki czemu wejdziesz na faceeboka tylko i wyłącznie po to, po co zamierzasz i nie zmarnujesz tam niepotrzebnie choćby minuty. Jak to działa w praktyce? Po prostu nie wyświetla Ci się tablica z najnowszymi postami na środku. Dzięki czemu możesz mieć włączonego facebooka, widzieć gdy ktoś do Ciebie coś pisze, sprawdzić cokolwiek gdy będziesz tego potrzebować, ale nie odwróci to Twojej uwagi na długo, bo nie będą się wyświetlały żadne posty. Zaufaj mi, jest to fenomenalne! Zaoszczędzisz mnóstwo czasu i w dodatku nie będziesz widzieć proponowanych postów i filmów, które umówmy się, przeważnie są bardzo niskiej jakości.
  • Remove YouTube Recommended działa podobnie, jednak tym razem na Youtube. Po jej zainstalowaniu będziemy mogli wybrać co może się wyświetlać po wejściu na stronę główną, a także podczas oglądania filmów. 2 najważniejsze funkcje, to: Hide Homepage food – usuwa nam proponowane filmy ze strony startowej oraz Hide sidebar – usuwa nam proponowane filmy.

Bądź zawsze na bieżąco!

Magazyn Transportowy

Podsumowanie najważniejszych informacji z branży TSL, informacje o zmianach w przepisach, dostęp do artykułów od naszych ekspertów, a także przypomnienia o aktualnych zakazach. Wszystko to prosto na Twoją skrzynkę w każdy czwartek!

Najnowsze wpisy

Rodzaje ubezpieczeń w transporcie drogowym

Współczesny rynek transportowy, z jego niezliczonymi ryzykami , wymaga solidnych rozwiązań ubezpieczeniowych. Przedsiębiorstwa transportowe i spedycyjne są codziennie narażone na szereg niebezpieczeństw, od wypadków, przez