fbpx

5 narzędzi, które zwiększą Twoją produktywność

Powstaje coraz więcej aplikacji oraz wtyczek do przeglądarek, które pomagają w bezproduktywnym spędzaniu czasu na przeglądaniu facebooku, pomagają lepiej się zorganizować czy koncentrować się na konkretnym zadaniu.  Poniżej przedstawiamy wam 5 narzędzki, które pomagają nam zwiększyć produktywność w codziennej pracy, a tak samo jak wy, pracujemy w spedycji.

Nozbe 

Dla mnie numer jeden, jeżeli chodzi o produktywność. Rejestrując konto mamy do niego dostęp zarówno z poziomu telefonu, komputera jak i dowolnej przeglądarki. Aplikacja jest prosta w użytkowaniu, oswojenie się z nią zajmuje maksymalnie 10 minut. Możemy tam planować zadania, nadawać im priorytety, a także ustawiać w jakie dni mają nam się powtarzać. Głowa jest spokojniejsza, bo nie musimy już zastanawiać się czy o czymś nie zapomnieliśmy. Gdy tylko przypomni nam się, że musimy coś jutro zrobić, to wyciągamy telefon w dowolnym miejscu i dodajemy to konkretne zadanie do naszej listy. 

Pomodoro

Technika Pomodoro to metoda zarządzania czasem opracowana przez Francesco Cirillo pod koniec lat osiemdziesiątych. System wykorzystuje timer do podziału pracy na 25-minutowe sekcje – tzw. pomodori – i czasy przerw. U nas świetnie się sprawdza gdy planujemy obdzwaniać klientów, czyli coś co nie jest tym za co lubimy spedycje. Odpalamy timer i przez 25 minut koncentrujemy się na tym jednym zadaniu, a w ciągu dnia powtarzamy to 3-4 krotnie. 

Kill News Feed

Ile razy zdarzyło wam się wejść na facebook’a, żeby tylko komuś odpisać, a kończyliście scrollując tablice przez kilka minut? 🙂 Ta wtyczka (szczególnie w pracy) pozwala zaoszczędzić wiele godzin zmarnowanych na bezproduktywnym przeglądaniu facebooku. Nadal możesz sprawdzać wiadomości i powiadomienia, aktualizować statusy i robić wszystko, co wcześniej. Po prostu nie będziesz już rozpraszany przez posty innych osób i stron, które obserwujesz. Naprawdę warto! W najgorszym wypadku, możesz ją przecież usunąć. 

DF Tube 

Działa dokładnie tak samo jak poprzednia Kill News Feed, tylko ta dotyczy Youtube’a. Nie pokazuje proponowanych filmów. Dzięki temu po wejściu na stronę musisz zastanowić się po co tutaj właściwie jesteś, zamiast oglądać kolejne śmieszne filmiki z kotami… 🙂

StayFocused 

Jest to kolejna wtyczka, która pozwoli nam jeszcze bardziej skupić się na pracy. Wybieramy strony, na których marnujemy najwięcej czasu w ciągu dnia, ustalamy czas jaki chcemy na nie poświęcić i gotowe! Po wyczerpaniu przydzielonego czasu na dany dzień wybrane witryny będą niedostępne do następnego dnia. 

Dajcie znać jakie aplikacje lub wtyczki mają wpływ na waszą produktywność oraz co myślicie o naszej liście!

Bądź zawsze na bieżąco!

Magazyn Transportowy

Podsumowanie najważniejszych informacji z branży TSL, informacje o zmianach w przepisach, dostęp do artykułów od naszych ekspertów, a także przypomnienia o aktualnych zakazach. Wszystko to prosto na Twoją skrzynkę w każdy czwartek!

Najnowsze wpisy

Rodzaje ubezpieczeń w transporcie drogowym

Współczesny rynek transportowy, z jego niezliczonymi ryzykami , wymaga solidnych rozwiązań ubezpieczeniowych. Przedsiębiorstwa transportowe i spedycyjne są codziennie narażone na szereg niebezpieczeństw, od wypadków, przez