fbpx

-25% NA WSZYSTKIE KURSY

PROMOCJA KOŃCZY SIĘ 18 WRZEŚNIA O PÓŁNOCY

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Prasówka – tydzień 49

Pakiet mobilności

W poniedziałek 3 grudnia Rada UE większością głosów przyjęła przepisy Pakietu Mobilności. Więcej o zmianach jakie wprowadzi Pakiet Mobilności możecie przeczytać w naszym artykule.

Kolejny kraj wprowadza zakaz noclegu w kabinie

Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Transportu Hiszpanii, wraz z dniem 1 stycznia 2019 roku wejdzie w życie zakaz odbierania 45- godzinnego odpoczynku w kabinie. Jak na razie nic nie wiadomo o o wysokości grzywien za naruszenie nowych przepisów.

Protesty hiszpańskich przewoźników

W czwartek na drogach Katalonii  odbył się kolejny protest hiszpańskich przewoźników. Powodem protestów  jest przekierowanie ruchu ciężarowego w prowincjach Tarragona, Barcelona, Castellón, oraz Lleida z dróg N240 i N340 na płatne autostrady – AP-7 i AP-2

Obiema drogami krajowymi przejeżdżało dziennie ok. 4 tys. ciężarówek. Według szacunków FEAT, przekierowanie ruchu kosztuje przewoźników dodatkowo 300- 600 euro miesięcznie. 

Dalszy ciąg strajków we Francji

Mimo odroczenia terminu podwyżek podatku od oleju napędowego w niektórych rejonach strajki „żółtych kamizelek” dalej nie ustają. Do strajkujących „żółtych kamizelek” w najbliższą niedzielę dołączą członkowie związków zawodowych CGT i FO.

CGT i FO między innymi są  niezadowolone z niedawnej decyzji Rady Państwa, która uchyliła postanowienia dekretu z 2016 r., który przewidywał zwiększenie stawek za nadgodziny truckerów o 25 proc. i 50 proc. Tym samym władze zredukowały stawki za nadgodziny do 10 proc.

Pobierz e-booka

Jak dokonać zgłoszenia SENT?

Dopuszczalne wymiary pojazdów w EU

Popularne wpisy

Bądź zawsze na bieżąco!

Magazyn Transportowy

Podsumowanie najważniejszych informacji z branży TSL, informacje o zmianach w przepisach, dostęp do artykułów od naszych ekspertów, a także przypomnienia o aktualnych zakazach. Wszystko to prosto na Twoją skrzynkę w każdy czwartek!

Najnowsze wpisy

Pakiet mobilności w pigułce

Jeśli pracujesz już w branży TSL to pewnie obiło Ci się co nieco o uszy, ponieważ swego czasu było o tym głośno. Pakiet mobilności to

Podatność transportowa ładunków

W trzecim kwartale 2022 roku Polska nabyła gaz od Nigerii, Kataru, Norwegii i USA. Rodzi się tym samym potrzeba przetransportowania niecodziennego ładunku na dużą odległość.