fbpx

Zarządzanie flotą pojazdów

Zarządzanie flotą pojazdów

Lista życzeń Udostępnij
Share Course
Page Link
Share On Social Media

O kursie

Zarządzanie flotą w firmie transportowej polega na kontrolowaniu pracy kierowców i nadzorowaniu użytkowanych pojazdów. Umożliwia określenie rentowności zleceń, a także lokalizacji, optymalnego wykorzystania i kosztów generowanych przez pojazdy.

Poprawne zarządzanie flotą znacząco wpływa na efektywność prowadzonej działalności, dostarcza bowiem informacji istotnych w procesie ograniczania ponoszonych przez przedsiębiorstwo kosztów. Pozwala ponadto zwiększyć bezpieczeństwo kierowców.

Skuteczne zarządzanie pojazdów w firmie transportowej stanowi więc istotny element zarządzania przedsiębiorstwem i jest w stanie zwiększyć jego rentowność.

Do kogo jest kierowany kurs zarządzania flotą transportową?

Kurs zarządzania flotą transportową stworzyliśmy z myślą o osobach, które chcą zdobyć kompleksową wiedzę z zakresu prowadzenia pojazdów, czasu pracy kierowców oraz współpracy z kierowcami. Wszystkiego uczymy od podstaw – nie wymagamy specjalistycznej wiedzy ani doświadczenia w branży.

Do wzięcia udziału w kursie zarządzania flotą transportową zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane współpracą z kierowcami w zakresie nadzorowania i organizacji ich pracy.

Czego można nauczyć się na kursie zarządzania flotą transportową?

Kurs zarządzania flotą transportową podzielony jest na dwie części – teoretyczną i praktyczną. W trakcie części teoretycznej uczestnicy zapoznają się w najważniejszymi zagadnieniami z branży, z kolei w części praktycznej uczą się wykonywać czynności z codziennej pracy i rozwiązywać problemy, z jakimi mogą się spotkać na początku kariery.

Po zakończeniu kursu zarządzania flotą transportową każdy uczestnik posiada wiedzę na temat:

 • obliczania transportu z punktu A do punktu B z uwzględnieniem czasu pracy kierowcy,
 • opisywania naruszeń kierowców w sposób pozwalający na uchronienie zarówno ich, jak i firmy przed wysokimi karami,
 • poprawnego korzystania z giełd transportowych,
 • właściwego obliczania powierzchni zajmowanej przez poszczególne ładunki,
 • najważniejszych dokumentów transportowych i różnic między nimi,
 • oceny zleceń transportowych,
 • sposobów weryfikacji klientów w celu uchronienia firmy przed stratami.

Jakie kompetencje pozwalają zdobyć szkolenia z zarządzania flotą ciężarówek?

Nasze szkolenie z zarządzania flotą ciężarówek pozwala zdobyć kompetencje niezbędne do podjęcia pracy w transporcie. Jego uczestnicy potrafią posługiwać się specyficznym językiem branży, wiedzą, jak zyskać uznanie u kierowców, by usprawnić wzajemną współpracę, i sprawnie wyszukują w aktach prawnych rozwiązań dla zaistniałych problemów. Są w stanie zapewnić mobilność pracownikom firmy w ramach określonego budżetu flotowego, tworzyć i implementować skuteczną politykę flotową, precyzyjnie określać i weryfikować ponoszone koszty oraz obsługiwać system do zarządzania flotą, dzięki któremu możliwe jest agregowanie, kategoryzowanie i prezentowanie danych w sposób kompleksowy i nowoczesny.

Do kompetencji, jakie pozwalają zdobyć szkolenia z zarządzania flotą pojazdów, należą ponadto:

 • planowanie tras w sposób umożliwiający redukcję zużycia paliwa, skrócenie czasu dostawy i zminimalizowanie zużycia pojazdów,
 • identyfikacja obszarów wymagających usprawnienia poprzez analizę danych zebranych przez systemy telematyczne,
 • usprawnienie procesu załadunku i rozładunku poprzez prawidłowe rozmieszczenie i zabezpieczenie towaru w pojeździe,
 • zwiększenie efektywności i oszczędność czasu dzięki efektywnemu wykorzystaniu oprogramowania do zarządzania flotą i automatyzację poszczególnych zadań,
 • obniżenie kosztów utrzymania floty poprzez umiejętne zarządzanie cyklem życia pojazdów i właściwe planowanie ich napraw oraz wymiany.

Szkolenie zarządzanie flotą – korzyści dla uczestnika

Szkolenie daje szerokie perspektywy osobom chcącym rozpocząć pracę w branży spedycyjnej, transportowej i logistycznej, które są szczególnie zainteresowane współpracą z kierowcami i nadzorowaniem oraz organizacją ich pracy. Pozwala usystematyzować i pozyskać nową wiedzę, opanować umiejętności i zdobyć kompetencje zawodowe w dziedzinie zarządzania flotą pojazdów.

Wzięcie udziału w szkoleniu przygotowuje do wykonywania obowiązków dyspozytora pojazdów ciężarowych i menadżera flot w firmach transportowych, handlowych i produkcyjnych. Jego ukończenie wiąże się z otrzymaniem certyfikatu potwierdzającego zdobytą wiedzę.

Szkolenie z zarządzania flotą pojazdów w firmie transportowej otwiera drzwi do kariery w dynamicznej, wciąż rozwijającej się branży i umożliwia poprawę sytuacji finansowej uczestnika.

Zgodnie z regulaminem z zakupionego kursu może korzystać tylko i wyłącznie jeden użytkownik. Jeśli chcesz nabyć to szkolenie dla większej ilości osób, napisz do nas na biuro@spedytor.org lub zadzwoń 727-984-784 w celu omówienia szczegółów.

Dowiedz się więcej

Zawartość kursu

Wprowadzenie
Ekonomia jest nauką społeczną. Nauki społeczne odróżniają się od nauk humanistycznych naukowymi metodami poznania oraz tym, że stosują ścisłe kryteria.

 • Wstęp
  00:34
 • O instruktorach
  00:47
 • Jak najlepiej studiować ten kurs
  01:03
 • Zadanie
  00:30

Część teoretyczna

Przepisy regulujące przewóz drogowy towarów

Czas pracy kierowcy vs. pracownik biurowy

Omówienie czasu pracy kierowcy w pojedynczej obsadzie

Omówienie czasu pracy kierowcy w podwójnej obsadzie

Pakiet mobilności, a czas pracy kierowców

Naruszenia kierowców

Fałszowanie czasu pracy kierowcy

Współpraca z kierowcą kluczem do sukcesu

Obliczanie TT uwzględniając czas pracy kierowcy

Obliczanie powierzchni ładunkowej

Giełdy transportowe

Omówienie roku transportowego

Zlecenia transportowe

Weryfikacja klienta

Dokumenty transportowe

Jak pracować, żeby nie zwariować

Zakończenie

Egzamin

 • Cena
  597.00 
 • Poziom kursu Początkujący
 • Czas trwania
  5 godzin
 • Lekcje 51
 • Ostatnia aktualizacja 6 maja, 2024
597.00